Ichki korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens boshqarmasi xodimlari uchun onlayn trening o‘tkazildi
Yaqinda aksiyadorlik jamiyatining ichki korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens boshqarmasi xodimlari...
Boshqa kuni "O'zbekiston temir yo'llari" aksiyadorlik jamiyatining ichki korrupsiyaga qarshi nazorat boshqarmasi va komplayens xodimlari "davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi nazoratning ichki tuzilmalari samaradorligini oshirish: elektron platformadan foydalanish masalalari "mavzusida onlayn seminar-treningda ishtirok etdilar e-anticor.uz" korrupsiya xatarlarini aniqlash va baholash " agentligi tomonidan tashkil etilgan o 'zbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish bo' yicha.
Seminarda davlat organlari va tashkilotlarining 470 dan ortiq vakili ishtirok etdi. Bundan tashqari, "Mintaqaviy muloqot" nodavlat tashkilotidan xorijiy ekspert sifatida Goran Klimentich ishtirok etib, Sloveniyaning "e-anticor.uz" kabi elektron platformalarni qo‘llash bo‘yicha tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, trening davomida ma’lumotlarni kiritish va "e-anticor.uz" platformasi bilan ishlash, tashkilotlarda korrupsiya xavfi va ularni aniqlash samaradorligini oshirish yo‘llari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida savollarga atroflicha javoblar berildi va korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha takliflar muhokama qilindi.

Состоялся онлайн-тренинг для сотрудников Управления внутреннего антикоррупционного контроля и комплаенса
На днях, сотрудники Управления внутреннего антикоррупционного контроля и комплаенса акционерного общества…
На днях, сотрудники Управления внутреннего антикоррупционного контроля и комплаенса акционерного общества «Узбекистон темир йуллари» приняли участие в онлайн семинар-тренинге на тему «Повышение эффективности внутренних структур антикоррупционного контроля в государственных органах и организациях: Вопросы использования электронной платформы «e-anticor.uz», выявления и оценки коррупционных рисков», организованном Агентством по противодействию коррупции Республики Узбекистан.
Более 470 представителей государственных органов и организаций приняли участие в семинаре. Кроме того, в качестве зарубежного эксперта из неправительственной организации «Региональный диалог» выступил Горан Климентич, который поделился опытом Словении в применении подобных электронных платформ, как «e-anticor.uz».
Также в ходе тренинга были обсуждены вопросы ввода данных и работы с платформой «e-anticor.uz», риски коррупции в организациях и пути повышения эффективности их выявления.
По итогам мероприятия были даны развернутые ответы на вопросы и обсуждены предложения по совершенствованию деятельности по борьбе с коррупцией.