Ichki korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens boshqarmasi xodimlari uchun onlayn trening o‘tkazildi
Yaqinda aksiyadorlik jamiyatining ichki korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens boshqarmasi xodimlari...
Boshqa kuni "O'zbekiston temir yo'llari" aksiyadorlik jamiyatining ichki korrupsiyaga qarshi nazorat boshqarmasi va komplayens xodimlari "davlat organlari va tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi nazoratning ichki tuzilmalari samaradorligini oshirish: elektron platformadan foydalanish masalalari "mavzusida onlayn seminar-treningda ishtirok etdilar e-anticor.uz" korrupsiya xatarlarini aniqlash va baholash " agentligi tomonidan tashkil etilgan o 'zbekiston Respublikasining korrupsiyaga qarshi kurashish bo' yicha.
Seminarda davlat organlari va tashkilotlarining 470 dan ortiq vakili ishtirok etdi. Bundan tashqari, "Mintaqaviy muloqot" nodavlat tashkilotidan xorijiy ekspert sifatida Goran Klimentich ishtirok etib, Sloveniyaning "e-anticor.uz" kabi elektron platformalarni qo‘llash bo‘yicha tajribasi bilan o‘rtoqlashdi.
Shuningdek, trening davomida ma’lumotlarni kiritish va "e-anticor.uz" platformasi bilan ishlash, tashkilotlarda korrupsiya xavfi va ularni aniqlash samaradorligini oshirish yo‘llari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida savollarga atroflicha javoblar berildi va korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyatini takomillashtirish bo‘yicha takliflar muhokama qilindi.

An online training was held for employees of the Department of Internal Anti-Corruption Control and Compliance
The other day, employees of the Department of Internal Anti-Corruption Control and Compliance of the joint-stock company…
Recently, employees of the Department of Internal Anti-Corruption Control and Compliance of Uzbekiston Temir Yullari Joint Stock Company took part in an online training seminar on "Improving the effectiveness of internal anti-corruption control structures in government agencies and organizations: Issues of using an electronic platform"e-anticor.uz ", identification and assessment of corruption risks", organized by the Agency Anti-Corruption Committee of the Republic of Uzbekistan.
More than 470 representatives of government agencies and organizations took part in the seminar. In addition, Goran Klimentic spoke as a foreign expert from the non-governmental organization Regional Dialogue, who shared Slovenia's experience in using such electronic platforms as "e-anticor.uz ".
The issues of data entry and working with the platform were also discussed during the training "e-anticor.uz risks of corruption in organizations and ways to improve the effectiveness of their detection.
Following the event, detailed answers to questions were given and proposals for improving anti-corruption activities were discussed.