"O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" aksiyadorlik jamiyati kuzatuv kengashi
aksiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishi 2021 yil 30 iyun kuni Toshkent shahri, Mirobod tumani, Turkiston ko'chasi, 7-uy, "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" AJ Markaziy apparati binosida o'tkazilishini ma'lum qiladi.
Yig'ilish soat 15-00 da boshlanadi, aksiyadorlar 14-00 da ro'yxatga olinadi.
Jamiyat aksiyadorlarining yillik umumiy yig'ilishini o'tkazilishi to'g'risida aktsiyadorlarni xabardor qilish uchun aksiyadorlarning reestrini tuzish sanasi 2021 yil 4-iyun.
Jamiyat aksiyadorlarining yillik umumiy yig'ilishida ishtirok etish huquqiga ega aksiyadorlar reestrini tuzish sanasi - 2021 yil 24 iyun.
KUN TARTIBI:
1. Hisob komissiyasining miqdoriy va shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2. Reglamentni tasdiqlash, aksiyadorlar yillik umumiy yig'ilishini o'tkazish.
3. "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" AJ Bosh direktorining jamiyatning moliya-xo'jalik faoliyati yakunlari va 2020 yil uchun biznes-reja ijrosi natijalari to'g'risidagi hisobotini tasdiqlash.
4. 2020 yil uchun jamiyatning yillik balansini tasdiqlash.
5. 2020 - yilda jamiyatning moliyaviy-xo'jalik faoliyatini audit qilish yakunlari bo'yicha jamiyatning tashqi auditorining xulosasini tasdiqlash.
6. 2020 yil uchun jamiyat ishi yakunlari bo'yicha taftish komissiyasi xulosasini tasdiqlash.
7. Kuzatuv Kengashining 2020 yilgi ish yakunlari bo'yicha hisobotini tasdiqlash.
8. Keyingi yillik aksiyadorlar umumiy yig'ilishi o'tkazilguniga qadar jamiyat Kuzatuv kengashi a'zolarini saylash.
9. Keyingi yillik aksiyadorlar umumiy yig'ilishi o'tkazilguniga qadar jamiyat taftish komissiyasi a'zolarini saylash
10. Auditorlik firmasini aktsiyadorlik jamiyatining tashqi auditi uchun 2021 yil ish yakunlari va uning xizmatlari uchun to'lov miqdorining chegarasi bo'yicha tasdiqlash.
11. Yagona ijro etuvchi organ – aksiyadorlik jamiyati bosh direktori bilan mehnat shartnomasini keyingi yillik aksiyadorlar umumiy yig'ilishiga qadar uzaytirish to'g'risidagi qarorni tasdiqlash.
12. Jamiyatning affillangan shaxslari bilan kelgusida, jamiyat tomonidan uning joriy xo'jalik faoliyatini amalga oshirish jarayonida aksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yig'ilishiga qadar bo'lgan muddatga amalga oshirilishi mumkin bo'lgan bitimlarni tasdiqlash.
13. "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" AJda korporativ boshqaruv tizimini 2020 yil yakunlari bo'yicha o'tkazilgan baholash natijalarini tasdiqlash.
14. "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" AJ tashkiliy tuzilmasiga o'zgartishlar kiritish.
Aksiyadorlarning yillik umumiy yig'ilishi kun tartibidagi masalalar bo'yicha materiallar bilan quyidagi manzilda tanishish mumkin: Toshkent shahri, Mirobod tumani,
Turkiston ko'chasi, 7-uy, 71 299-70-76-uy.
Aksiyadorlar pasport, aksiyadorlar vakillari – notarial tasdiqlangan ishonchnoma, yuridik shaxslar – amaldagi Qonunchilik talablariga muvofiq rasmiylashtirilgan ishonchnoma bo'lishi kerak.
O'zbekiston Respublikasining "aksioner jamiyatlari va aksiyadorlarning huquqlarini himoya qilish to'g'risida "gi qonuniga o'zgartish va qo'shimchalar kiritish haqida" gi 06.05.2014 yildagi O'RQ-370-sonli Qonuniga muvofiq barcha aksiyadorlardan o'z pasport ma'lumotlari va STIR, pochta-tovar manzili, shuningdek elektron pochta manzili haqidagi ma'lumotlarni jamiyatning elektron pochtasiga taqdim etishni so'raymiz uzjeldorpass_lf@mail.ru.

Supervisory Board of the joint-stock company "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI"
notifies of the holding of the Annual General Meeting of Shareholders on June 30, 2021 at the address: Tashkent, Mirabad district, Turkestanskaya str., 7, in the building of the Central Office of JSC "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI".
The meeting starts at 15-00 hours, the registration of shareholders begins at 14-00 hours.
The date of drawing up the register of shareholders for notifying shareholders about the annual general meeting of shareholders of the company is June 04, 2021.
The date of compiling the register of shareholders entitled to participate in the annual general meeting of shareholders of the company is June 24, 2021.
AGENDA:
1. Approval of the quantitative and personal composition of the counting commission.
2. Approval of the rules of Procedure for holding the Annual General Meeting of Shareholders.
3. Approval of the report of the General Director of JSC "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" on the results of the company's financial and economic activities and the results of the implementation of the business plan for 2020.
4. Approval of the company's annual balance sheet for 2020.
5. Approval of the conclusion of the company's external auditor based on the results of the audit of the company's financial and economic activities for 2020.
6. Approval of the conclusion of the audit commission on the results of the company's work for 2020.
7. Approval of the report of the Supervisory Board on the results of work for 2020.
8. Election of members of the Supervisory Board of the company before the next Annual General Meeting of Shareholders.
9. Election of members of the Audit Commission of the company before the next Annual General Meeting of Shareholders
10. Approval of the audit firm for the external audit of the joint-stock company based on the results of work for 2021 and the maximum amount of payment for its services.
11. Approval of the decision to extend the employment contract with the sole executive body – the general director of the joint-stock company until the next annual General Meeting of Shareholders.
12. Approval of transactions with the company's affiliates that may be made in the future, in the course of the company's current economic activities for the period until the next annual general meeting of shareholders.
13. Approval of the results of the assessment of the corporate governance system in JSC "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI" by the end of 2020.
14. Making changes to the organizational structure of JSC "O`ZTEMIRYO`LYO`LOVCHI".
Materials on the agenda of the Annual General Meeting of Shareholders can be found at the address: Tashkent, Mirabad district, Turkestanskaya str., 7, tel. 71 299-70-76.
Shareholders must have a passport with them, representatives of shareholders-a notarized power of attorney, legal entities – a power of attorney issued in accordance with the requirements of current legislation.
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan No. ZRU-370 of 06.05.2014. "On amendments and additions to the Law of the Republic of Uzbekistan "On Joint Stock Companies and protection of shareholders 'rights"", we ask all shareholders to provide information about changes in their passport data and TIN, postal address, as well as their e-mail address to the company's e-mail uzjeldorpass_lf@mail.ru.