🚮 Yo‘lovchilarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini oshirish va transport sohasini raqamlashtirish maqsadida O‘zbekiston Respublikasidagi temiryo‘l kassalari va vokzallarida infokioskalar faol joriy etilmoqda. Ushbu zamonaviy o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish qurilmalari chiptalarni tez va navbatsiz xarid qilish, poyezd jadvali haqida maʼlumot olish hamda to‘lovlarni qulay amalga oshirish imkonini beradi.
〰️ Infokiosklarning asosiy afzalliklaridan biri — UzSard, HUMO va xalqaro Visa bank kartalari orqali xavfsiz va tezkor to‘lovni amalga oshirish imkoniyatidir. Bunday to‘lov tizimi nafaqat mahalliy yo‘lovchilar, balki xorijiy mehmonlar uchun ham yengillik yaratadi.
❗️ infokiosklar orqali xizmat ko‘rsatish — naqd pulsiz to‘lov madaniyatini shakllantirishda muhim omil bo‘lib, hozirda Toshkent, Samarqand, Buxoro vokzallarida muvaffaqiyatli ishlamoqda. Yaqin orada ularni respublikaning barcha vokzallariga joriy etish rejalashtirilgan.

🚮 To improve the quality of passenger services and to digitalize the transport sector, infokiosks are being actively introduced at railway ticket offices and stations across the Republic of Uzbekistan. These modern self-service machines enable passengers to purchase tickets quickly and without queues, access train schedule information, and make convenient payments.
〰️ One of the key advantages of the infokiosks is the ability to make secure and fast payments using UzCard, HUMO, and international Visa bank cards. This payment system offers convenience not only for local passengers but also for foreign visitors.
❗️ Providing services via infokiosks plays an important role in promoting a cashless payment culture. Currently, they are successfully operating at the railway stations of Tashkent, Samarkand, and Bukhara. In the near future, it is planned to deploy them at all railway stations across the country.