🚮 Yo‘lovchilarga ko‘rsatilayotgan xizmatlar sifatini oshirish va transport sohasini raqamlashtirish maqsadida O‘zbekiston Respublikasidagi temiryo‘l kassalari va vokzallarida infokioskalar faol joriy etilmoqda. Ushbu zamonaviy o‘z-o‘ziga xizmat ko‘rsatish qurilmalari chiptalarni tez va navbatsiz xarid qilish, poyezd jadvali haqida maʼlumot olish hamda to‘lovlarni qulay amalga oshirish imkonini beradi.
〰️ Infokiosklarning asosiy afzalliklaridan biri — UzSard, HUMO va xalqaro Visa bank kartalari orqali xavfsiz va tezkor to‘lovni amalga oshirish imkoniyatidir. Bunday to‘lov tizimi nafaqat mahalliy yo‘lovchilar, balki xorijiy mehmonlar uchun ham yengillik yaratadi.
❗️ infokiosklar orqali xizmat ko‘rsatish — naqd pulsiz to‘lov madaniyatini shakllantirishda muhim omil bo‘lib, hozirda Toshkent, Samarqand, Buxoro vokzallarida muvaffaqiyatli ishlamoqda. Yaqin orada ularni respublikaning barcha vokzallariga joriy etish rejalashtirilgan.

🚮 В целях повышения качества обслуживания пассажиров и цифровизации транспортной сферы, на железнодорожных кассах и вокзалах Республики Узбекистан активно внедряются инфокиоски. Эти современные устройства самообслуживания позволяют быстро и без очереди приобретать билеты, получать информацию о расписании поездов, а также удобно осуществлять оплату.
〰️ Одним из основных преимуществ инфокиосков является возможность безопасной и быстрой оплаты с использованием банковских карт UzCard, HUMO и международных карт Visa. Такая система оплаты облегчает процесс не только для местных пассажиров, но и для иностранных гостей.
❗️ Обслуживание через инфокиоски является важным шагом в формировании культуры безналичных платежей и в настоящее время успешно функционирует на вокзалах Ташкента, Самарканда и Бухары. В ближайшее время планируется внедрение инфокиосков на всех вокзалах республики.