Buyurtmani to'liq yoki alohida-alohida buyurtmadan istalgan elektron chiptani qaytarishingiz mumkin. Buni ikki yo'l bilan qilishingiz mumkin:
1) shaxsiy hisobingiz orqali va "mening yangi buyurtmalarim" ga o'tish orqali chiptani onlayn tarzda qaytarishingiz mumkin.
Saytda qaytarish faqat bank kartasi bilan to'langan va saytda sotib olingan chiptalar uchun mavjud shuningdek, mobil ilovada .
https://chipta.railway.uz/ru/cabinet/orders buning uchun xizmatda pastki qismidagi "to'lovni qaytarish"tugmasini bosing.
2) Siz temir yo'l chiptaxonalaridan chiptani qaytarishingiz mumkin.
-
Sotib olingan temir yo'l chiptasini qaytarish uchun qanday jarimalar mavjud?
2021 yilning 15 sentyabr kunidan boshlab «Afrosiyob» va barcha mahalliy yo`nalishdagi yo’lovchi poyezdlar uchun xarid qilingan va foydalanilmagan elektron yo`l hujjatlari qaytarilganda, elektron yo`l hujjati tarkibida bo`lgan 30.000 so`m miqdoridagi komissiya yig`im to‘liq qaytariladi!
Barcha yo’lovchi poyezdlar uchun xarid qilingan va foydalanilmagan elektron yo`l hujjatlari qaytarilganda – 15 000 so'm miqdorida qaytarish amaliyoti uchun yig'im undiriladi.
O'zbekiston Respublikasi hududi bo'ylab yurish uchun rasmiylashtirilgan foydalanilmagan elektron yo`l hujjati uchun (MDH davlatlarini shakllantirish poyezdlari bundan mustasno) yo`lovchining bank kartasiga qo`yidagilar qaytarib beriladi:
* Poyezd jo`nab ketishidan 24 soat oldin- elektron yo`l hujjatining va plaskartaning to'liq narxi (qaytarish amaliyoti uchun 15.000 so`m undiriladi) ;
* Poyezd jo`nab ketishiga 24 soatdan kam ammo 6 soat ko`p vaqt qolgan bo`lsa - yo`l hujjatining narxini va plaskartaning 50% qiymati (plaskartaning 50% qiymati va qaytarish amaliyoti uchun 15.000 so`m undiriladi);
* Poyezd jo`nab ketishiga 6 soatdan kam ammo poyezd jo`nab ketkanidan 1 soatdan oshmagan holda, yoki kasallik, baxtsiz hodisa tufayli tasdiqlovchi hujjat amal qilish muddati 10 kun ichida - yo`l hujjatining narxi to'lanadi, plaskarta qiymati qaytarilmaydi.

КАК ВЕРНУТЬ (СДАТЬ) БИЛЕТЫ?
Вы можете вернуть как заказ целиком, так и отдельно любой электронный билет из заказа. Сделать это можно двумя способами:
1)  Вы можете осуществить возврат билета в режиме онлайн через личный кабинет и пройдя в «Мои новые заказы»
Возврат на сайте доступен только для билетов, оплаченных банковской картой и купленных на сайте а также в мобильном приложении .
https://chipta.railway.uz/ru/cabinet/orders Для этого в сервисе кликните внизу кнопку «Оформить возврат».
2) Вы можете осуществить возврат билета в билетной кассе жд вокзала.
• Какие штрафы существуют за возврат купленного железнодорожного билета?
При сдаче электронного проездного документа с пассажира взимается штраф за возврат   15 000 сум (за каждое место)  Согласно Правилам перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Узбекистан с 15 ноября 2019 года:
- при возврате неиспользованных электронных проездных документов в железнодорожную кассу не позднее, чем за 24 часа до отправления пассажирского поезда, с пассажира взимается штраф в размере 15000 сум за операцию возврата;
- при возврате неиспользованных электронных проездных документов менее, чем за 24 часа, но не позднее, чем за 6 часов до отправления поезда взимается штраф в размере 15000 сум за операцию возврата  + 50% от стоимости плацкарты;
- при возврате неиспользованных электронных проездных документов менее, чем за 6 часов до отправления, но не более 1 часа после отправления поезда взимается штраф в размере 15000 сум за операцию возврата  + 100% от стоимости плацкарты;
- при возврате электронных  неиспользованных проездных документов в железнодорожную кассу позднее, чем час после отправления пассажирского поезда сумма (полная стоимость) проездного документа возврату не подлежит;
Электронную версию «Правила перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом Республики Узбекистан» Вы можете получить по ссылке в Интернете http://lex.uz/pages/getpage.aspx?lact_id=2001189