O‘zbekiston - Ukraina: Ikki tomonlama hamkorlik muhokama qilindi
"O‘zbekiston temir yo‘llari" AJ boshqaruvi raisi v.b. X.Xasilov Ukrainaning O‘zbekiston Respublikasidagi favqulodda va muxtor elchisi M.Doroshenko hamda Zaporoje mexanika zavodining Kuzatuv kengashi raisi O.Revchuk bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat chog‘ida temir yo‘l transporti sohasidagi ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Xususan, tomonlar xalqaro yuk tashishda yuk aylanmasini ko‘paytirish, harakatlanuvchi tarkib uchun ehtiyot qismlar ishlab chiqarish bo‘yicha qo‘shma hamkorlik, shuningdek, ikki mamlakat o‘rtasida yo‘lovchi tashishni tiklash masalalari haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunida tomonlar temir yo‘l sohasida hamkorlikni rivojlantirish uchun o‘zaro hamkorlikni davom ettirishga kelishib oldilar.

Uzbekistan Temir Yullari JSC hosted a meeting of Acting Chairman of the Board of Uzbekistan Temir Yullari JSC H.Khasilov with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to the Republic of Uzbekistan M. Doroshenko and Chairman of the Supervisory Board of Zaporizhia Mechanical Plant O.Revchuk.
During the talks, issues of bilateral cooperation in the field of railway transport were discussed. In particular, the parties exchanged views on the possibility of increasing cargo turnover in international traffic, joint cooperation in the production of spare parts for rolling stock, as well as the restoration of passenger traffic between the two countries.
Following the meeting, the parties agreed to continue cooperation on the development of cooperation in the railway sector.