Qarshi - Buxoro - Qarshi shaharlararo yo‘lovchi poyezdi haqida ijtimoiy tarmoqlarda tarqatilgan rasmlar hamda bildirilgan fikrlarga izoh
Ijtimoiy tarmoqlarda vagon oynasidan ko‘chadagi bino va yuk vagonlarini suratga olib, Qarshi - Buxoro - Qarshi shaharlararo yo‘lovchi poyezdi haqida havoning issiqligidan, 6 kishi o‘tiradigan joyga 10-15 kishi joylashtirilgan qabilida xabar tarqatildi.
«O‘ztemiryo‘lyo‘lovchi» aksiyadorlik jamiyati rahbariyati tomonidan ishchi guruh tuzilib, mazkur shaharlaro yo‘lovchi poyezdi vagonlaridagi holat atroflicha o‘rganib chiqildi. O‘rganishlar davomida vagonlarda yo‘lovchilar bemalol o‘tirib ketayotganligi, vagonlar ventilyasiya yo‘li bilan sovutib borilayotganligi aniqlandi.
Shuni alohida taʼkidlash joizki, yozgi mavsum boshlangan dastlabki kundan boshlab, jamiyat rahbari va uning o‘rinbosarlari hamda tegishli masʼul xodimlar tomonidan yo‘lovchi poyezdlarini reysga tayyorlash, shuningdek, poyezdlarning harakati davomida vagonlardagi holatlarni o‘rganish maqsadida kuzatuv safarlari amalga oshirib kelinmoqda. Agar vagonlarda kamchiliklar aniqlansa, uni zudlik bilan bartaraf qilish choralari ko‘rib borilmoqda.

Photos posted on social networks, as well as comments about the Karshi - Bukhara - Karshi intercity passenger train
Information has spread on social networks about the Karshi - Bukhara - Karshi intercity passenger train, which, due to the heat of the air, accommodated 6 people in 10-15 seats, photographing the building and freight cars on the street.
The management of the uztemiryuloyoluche joint-stock company created a working group that studied in detail the condition of passenger train cars in these cities. During the research, it was found that passengers sit comfortably in the cars, while the cars are cooled by ventilation.
It should be particularly noted that from the first days of the beginning of the summer season, the head of the company and his deputies, as well as relevant responsible employees, conduct control trips in order to prepare passenger trains for flight, as well as to study the condition of wagons during train movement. If defects are found in the wagons, measures are taken to eliminate them immediately.