O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy bo'limi konferensiyasi.
Konferensiyada "O'zbekiston temir yo'llari" AJ va O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati rahbariyati, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy tashkiloti xodimlari, shuningdek, mintaqaviy temir yo'l uzellari, korxona va tashkilotlarning 68 saylangan delegatlaridan 57 nafari ishtirok etdi. Kun tartibi masalalari bo'yicha O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati ijrochi direktori E. Amiraliyeva so'zga chiqdi.
- "O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati Ustavining 8 va 9-bandlariga ko'ra, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy temir yo'l tashkiloti raisini saylashimiz kerak", dedi E. Amiraliyeva. - Karimova Dilafruz Abdukarimovna "O'zbekiston temir yo'llari" AJ rahbariyati tomonidan mintaqaviy temir yo'l tashkiloti raisi lavozimiga nomzod sifatida ko'rsatilgan. Agar boshqa nomzodlar bo'lmasa, men Karimova Dilafruz Abdukarimovna nomzodini mintaqaviy tashkilotimiz raisi lavozimiga tasdiqlashni taklif qilaman.
Konferensiya ishtirokchilari Karimova Dilafruz Abdukarimovna uchun ovoz berib, gumanitar va xayriya faoliyatida muvaffaqiyatlar tilab, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy tashkiloti raisi lavozimiga saylangani bilan tabrikladilar.

Избран новый председатель регионального отделения Общества Красного Полумесяца Узбекистана
В конференции приняли участие руководство АО «Узбекистон темир йуллари» и Общества Красного Полумесяца Узбекистана, сотрудники региональной организации Общества Красного Полумесяца Узбекистана, а также 57 из 68 избранных делегатов региональных железнодорожных узлов, предприятий и организаций. По вопросам повестки дня выступила исполнительный директор Общества Красного Полумесяца Узбекистана Э.Амиралиева.
- «Согласно пунктам 8 и 9 Устава Общества Красного Полумесяца Узбекистана, мы должны избрать председателя региональной железнодорожной организации Общества Красного Полумесяца Узбекистана», - сказала Э. Амиралиева. - Каримова Дилафруз Абдукаримовна выдвинута в качестве кандидата руководством АО «Узбекистон темир йуллари» на должность председателя региональной железнодорожной организации. Если нет других кандидатов, предлагаю одобрить кандидатуру Каримовой Дилафруз Абдукаримовны на должность председателя нашей региональной организации.
Участники конференции едингласно проголосовали за Каримову Дилафруз Абдукаримовну и пожелали успехов в гуманитарной и благотворительной деятельности поздравили с избранием на должность председателя региональной организации Общества Красного Полумесяца Узбекистана.