O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy bo'limi konferensiyasi.
Konferensiyada "O'zbekiston temir yo'llari" AJ va O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati rahbariyati, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy tashkiloti xodimlari, shuningdek, mintaqaviy temir yo'l uzellari, korxona va tashkilotlarning 68 saylangan delegatlaridan 57 nafari ishtirok etdi. Kun tartibi masalalari bo'yicha O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati ijrochi direktori E. Amiraliyeva so'zga chiqdi.
- "O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati Ustavining 8 va 9-bandlariga ko'ra, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy temir yo'l tashkiloti raisini saylashimiz kerak", dedi E. Amiraliyeva. - Karimova Dilafruz Abdukarimovna "O'zbekiston temir yo'llari" AJ rahbariyati tomonidan mintaqaviy temir yo'l tashkiloti raisi lavozimiga nomzod sifatida ko'rsatilgan. Agar boshqa nomzodlar bo'lmasa, men Karimova Dilafruz Abdukarimovna nomzodini mintaqaviy tashkilotimiz raisi lavozimiga tasdiqlashni taklif qilaman.
Konferensiya ishtirokchilari Karimova Dilafruz Abdukarimovna uchun ovoz berib, gumanitar va xayriya faoliyatida muvaffaqiyatlar tilab, O'zbekiston qizil yarim oy jamiyati mintaqaviy tashkiloti raisi lavozimiga saylangani bilan tabrikladilar.

Uzbekistan Temir Yullari JSC hosted a special event for the Uzbek railway
The conference was attended by the management of Uzbekistan Temir Yullari JSC and the Red Crescent Society of Uzbekistan, employees of the regional organization of the Red Crescent Society of Uzbekistan, as well as 57 of the 68 elected delegates of regional railway hubs, enterprises and organizations. E.Amiralieva, Executive Director of the Red Crescent Society of Uzbekistan, spoke on the agenda.
"According to paragraphs 8 and 9 of the Charter of the Red Crescent Society of Uzbekistan, we must elect the chairman of the regional railway organization of the Red Crescent Society of Uzbekistan," E. Amiralieva said. - Karimova Dilafruz Abdukarimovna was nominated as a candidate by the leadership of Uzbekistan Temir Yullari JSC for the post of chairman of the regional railway organization. If there are no other candidates, I propose to approve Karimova Dilafruz Abdukarimovna's candidacy for the post of chairman of our regional organization.
The conference participants unanimously voted for Dilafruz Abdukarimovna Karimova and wished her success in humanitarian and charitable activities and congratulated her on her election to the post of chairman of the regional organization of the Red Crescent Society of Uzbekistan.