Xalqaro xotin-qizlar bayrami muborak, aziz va muhtarama ayollar!
Bugun “O’zbekiston temir yo’llari” aksiyadorlik jamiyatining faollar zalida 8 mart – Xaqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan tantanali bayram tadbiri va konsert dasturi o’tkazildi.
Bayram tadbirida dastlab Jamiyat boshqaruvi raisi v.b. X.Xasilov so’zga chiqib, barcha temiryo’lchi ayollarni ushbu go’zal ayyom bilan chin dildan muborakbod etdi.
– Shuni alohida mamnuniyat bilan ta’kidlashni xohlardimki, bugungi kunda sohamizda 14 mingdan ortiq xotin-qizlar faoliyat yuritmoqda, – deya alohida ta'kidladi X.Xasilov. – Temir yo‘l sohasida yuk va yo‘lovchi tashish, ishlab-chiqarishdagi yuqori ko‘rsatkichlarga erishish hamda mamlakatimiz hayotidagi muhim bunyodkorlik ishlarida biz – erkaklar bilan yelkama-yelka turib mehnat qilayotganliklari yurtimizdagi barcha ayollarga o‘rnak bo‘lib kelmoqda. Hukumatimiz tomonidan temiryo‘lchi xotin-qizlar mehnati hamisha yuksak qadrlanib kelinmoqda. Shu kungacha 41 nafar temiryo‘lchi ayol turli davlat mukofotlari bilan, 120 nafari esa “Faxriy temiryo‘lchi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlanganlar. Men o‘ylaymanki, bunday yutuqlar bardavom bo‘ladi, temiryo‘lchi ayollarimiz orasida mamlakatimizning yuksak e’tirofi va unvonlariga sazovor bo‘lganlar safi kengayib boradi.
Shuningdek, tadbirda, bugungi kunda sohamizning mehnatsevar va fidoyi xotin-qizlari sohamizning yo‘l xo‘jaligi, energiya ta’minoti, lokomotiv, vagon va konteynerlardan foydalanish, yo‘lovchi tashish xo‘jaliklari, loyiha va qurilish yo‘nalishlari kabi eng mas’uliyatli yo‘nalishlarida oddiy ishchi-xodimdan rahbar lavozimigacha faoliyat yuritib kelayotganiga ham alohida to‘xtalib o‘tildi, Xususan, ana shu barcha korxonalarda kadrlarga o‘z malaka va tajribalarini o‘rgatayotgan, ko‘p yillardan buyon mehnat qilib kelayotgan, pensiya yoshidagi ayol opalarimizga sadoqatli mehnatlari uchun chuqur minnnatdorlik bildirildi.
Tantanali tadbirning badiiy qismida el ardog’idagi  san'atkorlarning kuy-qushiklari o’zgacha fayz bag’ishladi va bayramni ko’tarinki kayfiyatda o’tishiga omil bo’ldi.

Today, Uzbekistan Temir Yullari JSC hosted a solemn event with a large concert program dedicated to the festive date - March 8.
At the festive event, Acting Chairman of the Board of the Company H.Khasilov sincerely congratulated the beautiful half of the railway workers on this wonderful spring holiday. He especially thanked all the women for their selfless work, for making a worthy contribution to the development of the country, raising a healthy and harmoniously developed generation and strengthening families.
– I would like to note with special pleasure that today more than 14 thousand women work in the railway sector, – says H.Khasilov. – The fact that we men work shoulder to shoulder with women in the field of freight and passenger transportation and achieve high performance in the industrial and industrial sectors, as well as carry out important creative work in the life of our country, serves as an example for all women of our country. The work of women railway workers has always been highly appreciated by our Government. To date, 41 female railway workers have been awarded various state awards, and 120 have been awarded the badge of "Honorary Railway Worker". I think that such successes will only increase, and at the same time the circle of women railway workers who have received high recognition and titles of our country will expand.
It was also emphasized at the event that today hardworking and selfless women in our field work in the most responsible areas, such as track management, energy supply, operation of locomotives, wagons and containers, passenger and freight transportation, design and construction areas, from ordinary to senior positions. In particular, deep appreciation was expressed for the selfless work of women of retirement age who have been improving their skills and experience at these enterprises working for many years.
After the solemn part of the event, a festive concert was held, where Uzbek pop artists gave a special flavor and contributed to ensuring that all the guests present were in a wonderful mood