Xalqaro xotin-qizlar bayrami muborak, aziz va muhtarama ayollar!
Bayram tadbirida dastlab Jamiyat boshqaruvi raisi v.b. X.Xasilov so’zga chiqib, barcha temiryo’lchi ayollarni ushbu go’zal ayyom bilan chin dildan muborakbod etdi.
– Shuni alohida mamnuniyat bilan ta’kidlashni xohlardimki, bugungi kunda sohamizda 14 mingdan ortiq xotin-qizlar faoliyat yuritmoqda, – deya alohida ta'kidladi X.Xasilov. – Temir yo‘l sohasida yuk va yo‘lovchi tashish, ishlab-chiqarishdagi yuqori ko‘rsatkichlarga erishish hamda mamlakatimiz hayotidagi muhim bunyodkorlik ishlarida biz – erkaklar bilan yelkama-yelka turib mehnat qilayotganliklari yurtimizdagi barcha ayollarga o‘rnak bo‘lib kelmoqda. Hukumatimiz tomonidan temiryo‘lchi xotin-qizlar mehnati hamisha yuksak qadrlanib kelinmoqda. Shu kungacha 41 nafar temiryo‘lchi ayol turli davlat mukofotlari bilan, 120 nafari esa “Faxriy temiryo‘lchi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlanganlar. Men o‘ylaymanki, bunday yutuqlar bardavom bo‘ladi, temiryo‘lchi ayollarimiz orasida mamlakatimizning yuksak e’tirofi va unvonlariga sazovor bo‘lganlar safi kengayib boradi.
Shuningdek, tadbirda, bugungi kunda sohamizning mehnatsevar va fidoyi xotin-qizlari sohamizning yo‘l xo‘jaligi, energiya ta’minoti, lokomotiv, vagon va konteynerlardan foydalanish, yo‘lovchi tashish xo‘jaliklari, loyiha va qurilish yo‘nalishlari kabi eng mas’uliyatli yo‘nalishlarida oddiy ishchi-xodimdan rahbar lavozimigacha faoliyat yuritib kelayotganiga ham alohida to‘xtalib o‘tildi, Xususan, ana shu barcha korxonalarda kadrlarga o‘z malaka va tajribalarini o‘rgatayotgan, ko‘p yillardan buyon mehnat qilib kelayotgan, pensiya yoshidagi ayol opalarimizga sadoqatli mehnatlari uchun chuqur minnnatdorlik bildirildi.
Tantanali tadbirning badiiy qismida el ardog’idagi san'atkorlarning kuy-qushiklari o’zgacha fayz bag’ishladi va bayramni ko’tarinki kayfiyatda o’tishiga omil bo’ldi.

С международным женским днем, дорогие и любимые женщины!
Сегодня в АО «Узбекистон темир йуллари» состоялась торжественное мероприятие с большой концертной программой, посвященной праздничной дате - 8 марта.
На праздничном мероприятии и.о. председателя правления Общества Х.Хасилов искренне поздравил прекрасную половину железнодорожников с этим прекрасным весенним праздником. Он особо поблагодарил всех женщин за самоотверженный труд, за вносимый достойный вклад в развитие страны, воспитание здорового и гармонично развитого поколения и укрепление семей.
– С особым удовольствием хотел бы отметить, что сегодня в железнодорожной сфере работают более 14 тысяч женщин, – говорит Х.Хасилов. – То, что мы, мужчины, плечом к плечу работаем с женщинами в сфере грузовых и пассажирских перевозок и достигаем высоких показателей в производственной и промышленной сфере, а также выполняем важную созидательную работу в жизни нашей страны, служит примером для всех женщин нашей страны. Труд женщин-железнодорожниц всегда высоко ценился нашим правительством. На сегодняшний день 41 женщина-железнодорожница награждена различными государственными наградами, а 120-нагрудным знаком «Почетный железнодорожник». Я думаю, что такие успехи будут только увеличиваться, вместе с тем и расширится круг женщин-железнодорожниц, получивших высокое признание и звания нашей страны.
На мероприятии также было особо подчеркнуто, что сегодня трудолюбивые и самоотверженные женщины нашей сферы работают в самых ответственных направлениях, таких как путевое хозяйство, энергоснабжение, эксплуатация локомотивов, вагонов и контейнеров, пассажирские и грузовые перевозки, проектные и строительные направления, от рядовых до руководящих должностей. В частности, выражена глубокая признательность за самоотверженный труд женщин пенсионного возраста, повышающих свою квалификацию и опыт на этих предприятиях, работающих на протяжении многих лет.
После торжественной части мероприятия состоялся праздничный концерт, где артисты узбекской эстрады придали особый колорит и поспособствовали тому, чтобы все присутствующие гости находились в замечательном настроении